Министерот за информатичко општетсво, Дамјан Манчевски во гостување во телевзија 24 рече дека најголемиот број на новозаразени доаѓаат од литијата во Струга и ифтарските вечери.Но , според информациите кои ги дава министерството за здравство и Венко Филипче ниту вчера, ниту денес нема новозаразени од корона вирусот од Струга.

Оттука се поставува прашањето од каде му е оваа информацијата на Дамјан Манчевски?

Според тоа што деновиве нема новозаболени од Струга повеќе од очигледно е дека Дамјан Манчевски шири лажни вести. Дали со овие лажни вести Манчевски сака да го обвини министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев за непостапување во однос на мерките  поврзани со корона вирусот?

Најчитани вести