ТРЕНДИНГ

ПАЛЧО СЕ СЛИКАЛ СО ЗЕТОТ И ВНУКОТ на убиениот Панче Ѓеѓеовски!!!

ПАЛЧО СЕ СЛИКАЛ СО ЗЕТОТ И ВНУКОТ на убиениот Панче Ѓеѓеовски!!!

4.12.2023

На социјалните мрежи се споделува фотографија, самослик од првоосомничениот за грабнувањето и убиството на Панче Жежовски од Велес и Вања Ѓорчевска од Скопје, Љупчо Палевски Палчо, направено во Велес. На фотографијата има случајни...
„Палевски беседел на портали, СИТЕ ЗНАЕЛЕ ДЕКА Е ВО РЕКЕТАРСКИ КРИМИНАЛНИ БАНДИ“

„Палевски беседел на портали, СИТЕ ЗНАЕЛЕ ДЕКА Е ВО РЕКЕТАРСКИ КРИМИНАЛНИ БАНДИ“

4.12.2023

„Во време кога се случува ваква ситуации, кога во овој случај е вклучено лице кое што добро и е познато на јавноста дека било вклучено во рекетарски здруженија, криминални банди. И на истото ова лице му е овозможено преку портали ...
Заврши распитот на таткото на Вања, тој ги негира дејствијата кои му се ставаат на терет во врска со нејзиното убиство

Заврши распитот на таткото на Вања, тој ги негира дејствијата кои му се ставаат на терет во врска со нејзиното убиство

5.12.2023

Во обвинителството заврши распитот на таткото на 14-годишната Вања Ѓорчевска во врска со нејзиното убиство за кое тој е осомничен дека споделувал информации со останатите осомничени за нејзиното излегување од дома. Од ОЈО Скопје велат дека
Палчо СО ИСТАТА БАНДА ВО МАЈ БЕШЕ ФАТЕН СО ПИШТОЛ БЕЗ ДОЗВОЛА како бара злато (ФОТО)

Палчо СО ИСТАТА БАНДА ВО МАЈ БЕШЕ ФАТЕН СО ПИШТОЛ БЕЗ ДОЗВОЛА како бара злато (ФОТО)

6.12.2023

Љупчо Палевски Палчо кој вчера беше фатен во Турција инаку главен осомничен за монструзно убиство на 14 годишно девојче, Вања Ѓорчевска, како и 74 годишниот Панче Жежовски е добро познат лик на полицијата и властите....
„Дали е нормално возрасен МАЖ ДА БАРА МАЛОЛЕТНО ДЕВОЈЧЕ ОД 13 ГОДИНИ НА КАФЕ?“

„Дали е нормално возрасен МАЖ ДА БАРА МАЛОЛЕТНО ДЕВОЈЧЕ ОД 13 ГОДИНИ НА КАФЕ?“

6.12.2023

Откако вчера МВР испрати соопштение дека во Карбинци немало обид за киднапирање, туку само канење на кафе, денеска Спасовски доби прашање дали е нормално возрасен маж да вика ученичка на кафе?...
Наместо демант од МВР очекувавме ОСТАВКА од морални причини и одговор на Спасовски кога знаел за убиството и дали молчел заради Самитот?

Наместо демант од МВР очекувавме ОСТАВКА од морални причини и одговор на Спасовски кога знаел за убиството и дали молчел заради Самитот?

4.12.2023

Очекувавме наместо демант од МВР, оставка од морални причини и одговор на Спасовски кога знаел за убиството и дали молчел заради Самитот?...
Наталија (14) починала на пат кон училиште- со часови лежела на снег, никој не ѝ помогнал

Наталија (14) починала на пат кон училиште- со часови лежела на снег, никој не ѝ помогнал

5.12.2023

Девојчето било хипотермично, нејзината телесна температура била 22 степени. Нејзиниот живот не можел да се спаси, објави Билд. Според првичните резултати од обдукцијата, тинејџерката од Андрихово се здобила со огромно крварење во мозокот. В
Секој од од осомничените ИМАЛ УЛОГА И СЕ БИЛО НАПРАВЕНО СО УМИСЛА, ТРЕБА МАКСИМАЛНА КАЗНА, вели екс судијата Туфегџиќ

Секој од од осомничените ИМАЛ УЛОГА И СЕ БИЛО НАПРАВЕНО СО УМИСЛА, ТРЕБА МАКСИМАЛНА КАЗНА, вели екс судијата Туфегџиќ

5.12.2023

Очигледно дека секој од осомничените имал своја улога во овој грозоморен настан и дека тоа било направено со умисла. На девојчето му ги врзале рацете и нозете, па го ставиле во вреќа за спиење. Тоа не се наоѓа на улица, туку мора ...
Палчо само поминал низ Бугарија - СЕ ЗНАЕ И КОГА

Палчо само поминал низ Бугарија - СЕ ЗНАЕ И КОГА

5.12.2023

Убиецот на Вања на 2 декември
 МЕ ИСКОРИСТИ, НЕ ЗНАЕВ ЗА УБИСТВАТА, се правда струмичанецот кој го превезувал Палчо

МЕ ИСКОРИСТИ, НЕ ЗНАЕВ ЗА УБИСТВАТА, се правда струмичанецот кој го превезувал Палчо

6.12.2023

Стефан Димковски од Струмица кој го превезувал Љупчо Палевски осомничен за убиството на Вања и Панче, пред полицијата рекол дека не знаел дека лицето што го вози извршило двојно убиство, пренесува „Скопје1“....
ОБЈАВИЛ СЛИКА ОД ТУРЦИЈА КОГА ГО НОСЕЛ ПАЛЧО во бегство, кога го фатиле се раскажал (ФОТО)

ОБЈАВИЛ СЛИКА ОД ТУРЦИЈА КОГА ГО НОСЕЛ ПАЛЧО во бегство, кога го фатиле се раскажал (ФОТО)

6.12.2023

Го носел во Турција главниот осомничен за убиствата на 14 годишната Вања Ѓорчевска и 74 годишниот Панче Жежовски, а објавил фотографија каде се наоѓа....
„Ќе се охрабриме ли гласно да говориме, ИМА ЛИ ОВАА ДРЖАВА КРИТИЧНА ЈАВНОСТ?

„Ќе се охрабриме ли гласно да говориме, ИМА ЛИ ОВАА ДРЖАВА КРИТИЧНА ЈАВНОСТ?

5.12.2023

Срам, огорченост и одговорност. Како поединец, незадржливо силна ми е потребата да споделам дека чувствувам и срам и огорченост
ЕКСКЛУЗИВНО ДОСИЕ: Палчо и соработниците се проект на полицијата и СДСМ

ЕКСКЛУЗИВНО ДОСИЕ: Палчо и соработниците се проект на полицијата и СДСМ

4.12.2023

Убистсвото на малата Вања Ѓорчевска од Скопје и Панче Жежовски од Велес до темел ја потресе македонската јавност која не памети вакво злосторство
Да сум премиер СПАСОВСКИ би го сменил за две минути, вели поранешниот началник на српската полиција

Да сум премиер СПАСОВСКИ би го сменил за две минути, вели поранешниот началник на српската полиција

8.12.2023

Поранешниот началник на српската полиција, Жарко Поповиќ, зборувајќи за случајот со убиството на Вања, истакна дека се направени огромен број пропусти во истрагата....
  БРОД од 1.400 метри КОЈ ТРАЈНО ЌЕ КРСТАВА ПО СВЕТСКИТЕ МОРИ: Ќе биде ПЕТ ПАТИ ПОГОЛЕМ од најголемиот носач на авиони во светот ВИДЕО

БРОД од 1.400 метри КОЈ ТРАЈНО ЌЕ КРСТАВА ПО СВЕТСКИТЕ МОРИ: Ќе биде ПЕТ ПАТИ ПОГОЛЕМ од најголемиот носач на авиони во светот ВИДЕО

5.12.2023

ОВА Е БРОД од 1.400 метри КОЈ ТРАЈНО ЌЕ КРСТАВА ПО СВЕТСКИТЕ МОРИ: Ќе биде ПЕТ ПАТИ ПОГОЛЕМ од најголемиот носач на авиони во светот ВИДЕО...