ТРЕНДИНГ

ВУЧИЌ ИМ СЕ ОБРАТИ НА БОСАНЦИТЕ, видеото никој не смееше да го пренесе

ВУЧИЌ ИМ СЕ ОБРАТИ НА БОСАНЦИТЕ, дел од видеото никој не смееше да го пренесе

15.6.2024

Српскиот претседател Александар Вучиќ неодамна даде интервју за Дневни аваз. Иако е честа тема во сараевските медиуми, овој пат никој од Босна и Херцеговина не смееше да ги пренесе неговите зборови....
„Ако има докази дека функционер од СДСМ и ДУИ ГО ПРЕКРШИЛ ЗАКОНОТ, ЌЕ ОДГОВАРААТ“

„Ако има докази дека функционер од СДСМ и ДУИ ГО ПРЕКРШИЛ ЗАКОНОТ, ЌЕ ОДГОВАРААТ“

18.6.2024

Државата е навистина доведена во незавидна ситуација каде нема луксуз да се делиме, поларизираме, пребројуваме на ваши, наши, нивни, треба сите можни ресурси да се ангажираат за да може да постигнеме одредени цели и затоа е таа подадена рака и кон тие кои се претставници и симпатизери на СДСМ. Но тоа не значи дека некој што се огрешил пред законот ќе биде заштитен од одговорност. Ако некој бил директор, министер, функционер од...
МУ СЕ БРЗА: Османи издал наредба уште утре на Ејупи да ѝ биде изготвен дипломатски пасош

МУ СЕ БРЗА: Османи издал наредба уште утре на Ејупи да ѝ биде изготвен дипломатски пасош

16.6.2024

Откако министерот за надворешни работи во заминување, Бујар Османи потпишал решение поранешната ТВ-презентерка Бесмира Ејупи да стане дипломат во конзулатот во Бон, Германија, извори во министерството откриваат дека тој издал и наредба веднаш, уште утре, на Ејупи да ѝ биде изготвен дипломатски пасош, нешто за што вообичаено се потребни најмалку 15 дена, пишува МКД.мк...
ЗНАМ одбра: ГОРАН МИНЧЕВ и ИГОР ФИЛКОВ се нови министри за администрација и за правда

ЗНАМ одбра: ГОРАН МИНЧЕВ и ИГОР ФИЛКОВ се нови министри за администрација и за правда

14.6.2024

Игор Филков, роден во 1979 година, е кандидат на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија за министер за правда, а Горан Минчев (1972) е кандидат за министер за јавна администрација....
„Замокот на развратот“ на браќата Иван и Алан: Топлес, секс на отворено, но и тужби за силување

„Замокот на развратот“ на браќата Иван и Алан: Топлес, секс на отворено, но и тужби за силување

15.6.2024

„Планот за недела попладне е сончање топлес. Ако тоа не е ваша работа, Иван би ви рекол: „Тоа е забава која вклучува топлес пливање. Дојдете друг пат.“ Се разбира, братот на Иван, Алан Вилциг, изјави за The Post. Станува збор за импресивнат
“Бакнувањето со Леонадрдо Ди Каприо во Титаник БЕШЕ КАТАСТРОФА“

“Бакнувањето со Леонадрдо Ди Каприо во Титаник БЕШЕ КАТАСТРОФА“

15.6.2024

Кејт Винслет за време на интервјуто за „Vanity Fair“ откри дека снимањето на една од најромантичните сцени во „Титаник“ не е ни приближно романтично во реалноста....
Венко (Заев) за вас вратата е затворена

Венко (Заев) за вас вратата е ЗАТВОРЕНА!

13.6.2024

„Венко (Заев) за вас вратата е затворена“. Тоа е пораката која им ја порачаа граѓаните на Аеродром на Зоран Заев и Венко Филипче....
СОПРУЖНИЦИ ЗАГИНАЛЕ НА ГАЛИЧИЦА - МВР со детали за вчерашната несреќа

СОПРУЖНИЦИ ЗАГИНАЛЕ НА ГАЛИЧИЦА - МВР со детали за вчерашната несреќа

18.6.2024

Вчера околу 13.00 часот во провалија покрај патот Охрид – Отешево, полициски службеници од Полициската станица Ресен со помош од параглајдеристи пронашле патничко возило „фолксваген голф“ со ресенски регистарски ознаки и во негова близина биле пронајдени две починати лица....
Една од првите мерки од новата влада ќе биде намалувањето на даноците на профит

“Една од првите мерки од новата влада ќе биде намалувањето на даноците на профит“ (ВИДЕО)

19.6.2024

Задоволството е големо што имам можност да присуствувам на стартот на една нова и надоградена приказна изразена во новата инвестиција на компанијата Киел.Во едни вакви тешки времиња би рекол дека не само што е мудра, туку и навистина смела одлука да се инвестира во државата, истана лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во Тетово....
‘’Имам рак, а не можам да се лекувам бидејќи претпријатието не ми платило придонеси. Има ли некој да помогне?’’

‘’Имам рак, а не можам да се лекувам бидејќи претпријатието не ми платило придонеси. Има ли некој да помогне?’’

14.6.2024

На 54 години, Корун Кукуловски од Ресен се бори со рак на простата и не може да се лекува бидејќи претпријатието каде што е вработен, Јавното претпријатие "Национални шуми", не ги платило придонесите за последните три месеци....
Уапсен во Скопје осуденик на 12 години затвор за убиство

Уапсен во Скопје осуденик на 12 години затвор за убиство

17.6.2024

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје денеска околу 13:45 часот на улицата „Ферид Мурати“ го лишиле од слобода 29-годишниот Р.Ј . од скопското село Арачиново Тој бил баран по централна потерница врз основа на наред
ПОЧИНА ФОЛК ПЕЈАЧКАТА ТАЊА - Сопругот се прости од неа со трогателни зборови

ПОЧИНА ФОЛК ПЕЈАЧКАТА ТАЊА - Сопругот се прости од неа со трогателни зборови

18.6.2024

Почина македонската фолк-пејачка Тања Маџунков (33). Познатата интерпретаторка од Кавадарци ја загуби битката со тешката болест со која се бореше изминатиот период, објави Фокус....
ПЛАНЕТАТА БРУИ ЗА РЕАКЦИЈАТА НА ЃОРЃЕ МЕЛОНИ! Макрон и ја бакнал раката, а поради нејзината гримаса настана бура на Интернет!

ПЛАНЕТАТА БРУИ ЗА РЕАКЦИЈАТА НА МЕЛОНИ! Макрон и ја бакнал раката, а поради нејзината гримаса настана бура на Интернет!

15.6.2024

ПЛАНЕТАТА БУМИ ЗА РЕАКЦИЈАТА НА ЃОРЃЕ МЕЛОНИ! Макрон пријде, и ја бакна раката, а поради нејзината гримаса настана бура на Интернет!...
ДРАГАНА ЈАВНО СЕ ОБРАТИЛА ДО ЌЕРКАТА НА ЦЕЦА: По тешки обвинувања, пејачката со само една реченица направи хаос

ДРАГАНА ЈАВНО СЕ ОБРАТИЛА ДО ЌЕРКАТА НА ЦЕЦА: По тешки обвинувања, пејачката со само една реченица направи хаос

14.6.2024

ГОВОР НА ДРАГАНА ЈАВНО ДО ЌЕРКАТА НА ЦЕЦ: По тешки обвинувања, пејачката со само една реченица направи хаос...
Јасно беше што ќе се случи: Брисел не мрда ни милиметар, Берлин оди по јајца, на 5 јули започнува нова ера!

Јасно беше што ќе се случи: Брисел не мрда ни милиметар, Берлин оди по јајца, на 5 јули започнува нова ера!

16.6.2024

Германските дипломати деновиве имаат полни раце работа. Откако Брисел објави дека ќе ги зголеми царините за кинеските електрични возила, Пекинг реагираше бурно и вети дека ќе возврати со иста мерка. Берлин тогаш се најде во нималку посакувана ситуација. Од една страна, тој мора да покаже дека го поддржува Брисел, а од друга страна, не сака премногу да ја налути Кина, која може да удри по германската автомобилска индустрија как...