Life

Дали социјалните мрежи СЕ ПОВРЗАНИ СО ДЕПРЕСИЈА?

Дали социјалните мрежи СЕ ПОВРЗАНИ СО ДЕПРЕСИЈА?

27.5.2023

Сајтовите за социјално вмрежување можат да имаат „исклучително штетни ефекти“ врз менталното здравје на децата и адолесцентите, предупреди вревн американски лекар, повикувајќи ги технолошките гиганти да преземат акција....
НАЈСРЕЌНИТЕ ДЕНОВИ ВО ЈУНИ за секој хороскопски знак

НАЈСРЕЌНИТЕ ДЕНОВИ ВО ЈУНИ за секој хороскопски знак

27.5.2023

Што велат астролозите – кој е вашиот среќен ден во претстојниот месец? Што се однесува до ѕвездите овој месец, подгответе …
(Видео) Бегај, кит! Норвешките власти ги предупредија граѓаните да се „држат настрана“ од белугата, за која експертите тврдат дека е руски шпион

(Видео) Бегај, кит! Норвешките власти ги предупредија граѓаните да се „држат настрана“ од белугата, за која експертите тврдат дека е руски шпион

27.5.2023

Белугата по име Хвалдимир, која плива долж брегот, за првпат бил забележан во 2019 година како носи на себеси руски појас со подводни држачи за камери, што ги натерало експертите да веруваат дека е о
Не се во прашање синовите: Оваа личност ќе го наследи огромното богатство на Тина Тарнер

Не се во прашање синовите: Оваа личност ќе го наследи огромното богатство на Тина Тарнер

27.5.2023

Не се во прашање синовите: Оваа личност ќе го наследи огромното богатство на Тина Тарнер...
ПОЧИНАЛА НА ДЕНОТ НА СВАДБАТА: Легнала возбудена, ама избил пожар… (ВИДЕО)

ПОЧИНАЛА НА ДЕНОТ НА СВАДБАТА: Легнала возбудена, ама избил пожар… (ВИДЕО)

27.5.2023

Млада невеста од Висконсин загинала во пожар само неколку часа пред да замине на својата свадба. Пејџ Руди (19) починала …
Филмската љубовна приказна на Иво Андриќ, КОГА ТАА ЗАМИНАЛА, СЕ РАЗБОЛЕЛ ОД ТАГА

Филмската љубовна приказна на Иво Андриќ, КОГА ТАА ЗАМИНАЛА, СЕ РАЗБОЛЕЛ ОД ТАГА

27.5.2023

Единствениот југословенски нобеловец Иво Андриќ ќе остане запаметен по многу негови дела кои ја карактеризираат литературата на 20 век, како …
Владин службеник во Индија наредил да се испразни брана за да си го најде телефонот

Владин службеник во Индија наредил да се испразни брана за да си го најде телефонот

27.5.2023

Телефонот, според инспекторот за храна Раџеш Вишвас, содржел чувствителни владини податоци, а откако локалните нуркачи не успеале да го пронајдат, …
Над 11 милиони туристи ја посетиле Турција во првите четири месеци од 2023 година

Над 11 милиони туристи ја посетиле Турција во првите четири месеци од 2023 година

27.5.2023

Министерството за култура и туризам на Турција соопшти дека бројот на посети на странски државјани на оваа земја во првите …
Канал 5 во Бостон – Американски културен и економски гигант со типична европска архитектура

Канал 5 во Бостон – Американски културен и економски гигант со типична европска архитектура

27.5.2023

Претпознатлив по богатата историја, вкусната морска храна и врвните универзитети, беjзболот и кошарката, бостонскиот маратон. Лоциран на брегот на Атлантскиот …
Кумановци трчаа на хуманитарната трка за девојчињата Ана и Теодосија

Кумановци трчаа на хуманитарната трка за девојчињата Ана и Теодосија

27.5.2023

 Трката ја организираше Советот на општината, кој едногласно одлучи дека треба да им се помогне на девојчињата кои се на …
ДАЛ 20 МИЛИОНИ: „Мистериозен“ човек КУПИЛ НАПУШТЕН ГРАД во кој никој не живее 40 години

ДАЛ 20 МИЛИОНИ: „Мистериозен“ човек КУПИЛ НАПУШТЕН ГРАД во кој никој не живее 40 години

27.5.2023

Некогаш живиот град на планината Игл во пустината во Калифорнија е напуштен веќе четири децении. Некогаш таму живееле повеќе од …
Сакате да шетате, а не сте при пари – ОВА СЕ НАЈИСПЛАТЛИВИ ГРАДОВИ ВО ЕВРОПА

Сакате да шетате, а не сте при пари – ОВА СЕ НАЈИСПЛАТЛИВИ ГРАДОВИ ВО ЕВРОПА

27.5.2023

Деновиве беше објавена нова листа за 2023 година, која споредува 35 европски градови и открива кои се најисплатливи европски дестинации …
Совршени ПИЈАЛОЦИ ЗА УЖИВАЊЕ во секое време од денот

Совршени ПИЈАЛОЦИ ЗА УЖИВАЊЕ во секое време од денот

27.5.2023

Со каков пијалок го започнувате денот? Повеќето ќе одговорат едноставно: кафе. Денот обично не се започнува без кафе, а има многу причини за таквиот начин на живот. Кафето влијае на будноста, му ја дава на телото потребната енерги...
Младите во Германија меѓу задоволството и стравот од иднината

Младите во Германија меѓу задоволството и стравот од иднината

27.5.2023

Дојче Веле Војната во Украина, климатските промени, короната … Малку генерации доживеале толку многу кризи. Кои се последиците? Германската фондација …
ХОРОСКОП ЗА 27 МАЈ: Овие знаци ќе имаат ТЕЖОК ДЕН, а еве кому СЕ ЌЕ МУ УСПЕВА

ХОРОСКОП ЗА 27 МАЈ: Овие знаци ќе имаат ТЕЖОК ДЕН, а еве кому СЕ ЌЕ МУ УСПЕВА

27.5.2023

ОВЕН Пред вас е доста напорен ден со многу обврски, многу движење, состаноци, комуникација. Сепак, ништо од ова нема да …
НОВИОТ ТРЕНД НА ЛЕСНИ ПАРИ НА ИНТЕРНЕТ! Еве што треба да знаете за да заработите на TikTok многу брзо

НОВИОТ ТРЕНД НА ЛЕСНИ ПАРИ НА ИНТЕРНЕТ! Еве што треба да знаете за да заработите на TikTok многу брзо

26.5.2023

Ова е се што треба да знаете, доколку одлучите да заработите на овој начин! TikTok е социјална мрежа која освен …
Колку луѓе на планетава во ист ден дуваат свеќички? - Статистички на овој датум се родени најмногу луѓе на светот!

Колку луѓе на планетава во ист ден дуваат свеќички? - Статистички на овој датум се родени најмногу луѓе на светот!

26.5.2023

Според нивните податоци, најмногу луѓе се родени на 9 септември, додека втор најчест роденден е истиот месец, 19 септември. Според статистиката со која располага оваа организација, најмногу луѓе се
Вчитува...