Life

Тито на оваа светска убавица и правел штрудла на Бриони

ТИТО на оваа светска убавица и правел штрудла на Бриони

11.12.2023

Поранешниот претседател на СФРЈ, Јосип Броз Тито
Татко од Кина покажа што значи поддршката на сопственото дете, милиони му се восхитуваат

Татко од Кина покажа што значи поддршката на сопственото дете, милиони му се восхитуваат

11.12.2023

Еден татко неодамна на родителската средба застанал пред другите родители и им се извинил на наставниците поради ниските оценки на неговиот син бидејќи тие го намалувале просекот на целото одделение. „Работам како психолог. Силниот ментали
Законот важи за сите: Принцот Хари ќе мора да оди на суд

Законот важи за сите: Принцот Хари ќе мора да оди на суд

10.12.2023

Помладиот син на кралот Чарлс III минатата година го тужеше „Associated Newspapers“ поради написот во кој се тврди дека тој се обидел да го задржи во тајност правниот спор со британската влада за полициската заштита што заврши откако тој се
САМО ЕДЕН ХОРОСКОПСКИ ЗНАК ИМА НАЈМНОГУ ШАНСИ ДА ПЛИВА ВО ПАРИ, ПОСЛЕДУВААТ 5 ЗНАЦИ: Проверете дали сте меѓу нив (ФОТО)

САМО ЕДЕН ХОРОСКОПСКИ ЗНАК ИМА НАЈМНОГУ ШАНСИ ДА ПЛИВА ВО ПАРИ, ПОСЛЕДУВААТ 5 ЗНАЦИ: Проверете дали сте меѓу нив (ФОТО)

10.12.2023

САМО ЕДЕН ХОРОСКОПСКИ ЗНАК ИМА НАЈМНОГУ ШАНСИ ДА ПЛИВА ВО ПАРИ, ПОСЛЕДУВААТ 5 ЗНАЦИ: Проверете дали сте меѓу нив (ФОТО)...
ОВИЕ 3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ЛУДА ЌЕ СЕ ЗАБАВУВААТ ВО ЗИМА: Конечно ќе го остават болното минато зад себе, а вистинската љубов ќе биде веднаш зад нив!

ОВИЕ 3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ЛУДА ЌЕ СЕ ЗАБАВУВААТ ВО ЗИМА: Конечно ќе го остават болното минато зад себе, а вистинската љубов ќе биде веднаш зад нив!

10.12.2023

ОВИЕ 3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ЛУДА ЌЕ СЕ ЗАБАВУВААТ ВО ЗИМА: Конечно ќе го остават болното минато зад себе, а вистинската љубов ќе биде веднаш зад нив!...
Водачите на ЕКОВАС признаваат неуспех во воспоставувањето демократија во Западна Африка

Водачите на ЕКОВАС признаваат неуспех во воспоставувањето демократија во Западна Африка

10.12.2023

ЕКОВАС неуспешно се обиде да ја врати политичката стабилност низ Западна и Централна Африка, каде што се случија осум државни удари од 2020 година. Регионалниот блок воведе санкции за новите власти, но наместо да ги одврати војниците кои ја
Има 19 години, ЖИВЕЕ КАКО ДА Е 1940, НЕМА НИ МОБИЛЕН (ФОТО)

Има 19 години, ЖИВЕЕ КАКО ДА Е 1940, НЕМА НИ МОБИЛЕН (ФОТО)

10.12.2023

Калум Граб има само 19 години, но живее како да е од 1940-тите....
Жените ПЛАЌААТ ПОВЕЌЕ од мажите ЗА ИСТА РОБА

Жените ПЛАЌААТ ПОВЕЌЕ од мажите ЗА ИСТА РОБА

10.12.2023

Жените не само што се помалку платени од мажите, туку плаќаат повеќе за иста стока, според истражувањето на Одделот за потрошувачки прашања во Њујорк....
ЕУ бара КОП28 да прогласи крај на фосилните горива

ЕУ бара КОП28 да прогласи крај на фосилните горива

10.12.2023

Во последната фаза од политичките преговори на Конференцијата на страните на Рамковната конвенција на Обединетите нации за климатски промени, ЕУ се залага за КОП28 да го доведе крајот на фосилните горива, објави електронското издание на нев
Три девојки почнале заедничка врска: „ПОЧНАВМЕ ДА СЕ ДРУЖИМЕ; А ПОТОА...“

Три девојки почнале заедничка врска: „ПОЧНАВМЕ ДА СЕ ДРУЖИМЕ; А ПОТОА...“

10.12.2023

Девојките Кензи и Легаси решиле да ја отворат својата врска со трет партнер во јануари 2022 година, но  не знаеле што точно да очекуваат....
Доделени нобеловите награди на церемонии во Стокхолм и Осло

Доделени нобеловите награди на церемонии во Стокхолм и Осло

10.12.2023

 Нејзините деца Киана и Али Рахмани ја примија наградата во име на Мохамади (51), кој останува во ирански затвор, јави ДПА. Седумнаесет-годишните близначки го прочитале говорот на нивната мајка, кој таа го напишала во озлогласениот затвор Е
Руски лекари му напишаа отворено писмо на Путин за помош на Навали

Руски лекари му напишаа отворено писмо на Путин за помош на Навали

10.12.2023

Руски лекари објавија отворено писмо до рускиот претседател Владимир Путин во кое бараат да му се укаже третман на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој се разболе во затвор, јави ДПА. Во писмото, потпишано од повеќе од 100 руски лекари д
Пред 75 години беше прифатена Универзалната декларација за човекови права

Пред 75 години беше прифатена Универзалната декларација за човекови права

10.12.2023

На денешен ден пред 75 години на Генералното собрание на ОН во Париз беше прифатена Универзалната декларација за човекови права. Овој основен документ ги поврзува сите неотуѓиви права на секое човечко суштество, без разлика на неговата раса
Сопруги, мајки и сестри на војници во Русија: „Вратете ги дома“

Сопруги, мајки и сестри на војници во Русија: „Вратете ги дома“

10.12.2023

Дојче веле - Бон Роднините на мобилизираните Руси кои беа испратени во војната против Украина се повеќе се организираат во движење. Тие бараат враќање на нивните сопрузи и синови од фронтот, организираат бдеење и флеш-мобови и апелираат до
Земјите од КОП28 не постигнаа договор за постепено укинување на фосилните горива

Земјите од КОП28 не постигнаа договор за постепено укинување на фосилните горива

10.12.2023

На Самитот на КОП28 во Дубаи, земјите-членки не успеаја да се договорат за предложениот договор за постепено укинување на фосилните горива, загрозувајќи ги напорите за постигнување на првата обврска за трајно ставање крај на употребата на н
Вчитува...