Star

Десетте најдобри резултати на Хрватска на „Евровизија“

Десетте најдобри резултати на Хрватска на „Евровизија“

18.6.2024

Како што се наведува, Хрватска прослави 30 години учество на натпреварот во 2023 година. Годинава, хрватската песна повторно се најде меѓу најдобрите десет во големото финале на натпреварот. 10. Северина - „Моја штикла“ (2006) „Моја штикла“
Уапсен Џастин Тимберлејк, пејачот возел под дејство на алкохол!

Уапсен Џастин Тимберлејк, пејачот возел под дејство на алкохол!

18.6.2024

Апсењето се случило во понеделникот вечерта во Саг Харбор, Њујорк. Поп-ѕвездата во денеска ќе биде на суд. Тимберлејк има два концерта во Чикаго овој викенд и два во Њујорк следната недела. Претставник на полицискиот оддел Саг Харбор изјави
Зетот на Цеца заработува тамам за ќерка и да живее како кралица

ЗЕТОТ НА ЦЕЦА заработува тамам за ќерка и да живее како кралица

18.6.2024

Младата музичка ѕвезда Анастасија Ражнатовиќ
Почина француската глумица Анук Еме

Почина француската глумица Анук Еме

18.6.2024

Анук Еме е позната по улогите во филмот на Клод Лелуш - „Еден маж и една жена“ (1967) и „Долче вита“ (1960) на Федерико Фелини. Зад себе има 92 филмски и ТВ-проекти, номинација за „Оскар“ за главна женска улога во „Еден маж и една жена“, ка
Ијан Меккелен паднал од театарска сцена и се повредил

Ијан Меккелен паднал од театарска сцена и се повредил

18.6.2024

 Британскиот глумец наводно се сопнал од реквизитите и потоа почнал да вика од болка, пишува „Дејли мејл“. „Помогнете ми, моите раце...“ - повторувал Меккелен (85) во театарот „Ноел Кауард“, каде што глумел во „Кралски игри“ (Player Kings).
Ана Курњикова ги почести следачите со нова слика од познатото семејство

Ана Курњикова ги почести следачите со нова слика од познатото семејство

18.6.2024

„Среќен Ден на таткото на мојот маж Енрике Иглесијас! И за сите татковци!!!", напиша таа. Парот е заедно од 2001 година, имаат три деца, но никогаш не се венчаа. „Никогаш навистина не мислев дека бракот ќе значи нешто. Не можеш да сакаш нек
Џенифер Лопез со еден фотка ги отфрли гласините за развод

Џенифер Лопез со еден фотка ги отфрли гласините за развод

17.6.2024

Во последните неколку денови светските медиуми шепкулираа со гласините за развод на  но, сега мегапопуларната Џеј Ло со емотивна објава на Инстаграм ги отфрли сите гласини за развод. Имено, Џенифер му посвети специјална честитка на својот с
Даниел Редклиф и Сара Полсон ги освоија првите „Тони“ награди

Даниел Редклиф и Сара Полсон ги освоија првите „Тони“ награди

17.6.2024

Редклиф, кој се прослави како Хари Потер, го освои своето прво „Тони“ признание за најдобра споредна машка улога во мјузикл, за улогата во „Среќно се тркаламе“ (Merrily We Roll Along). Британецот му се заблагодари на покојниот Стивен Сондха
Фото: Лепа Брена во познато друштво ужива на јахта

Фото: Лепа Брена во познато друштво ужива на јахта

16.6.2024

Се појавија фотографии од јахтата на Лепа Брена, еве со кого музичката ѕвезда пие шампањ. Ниту трага од сопругот Боба и децата Стефан, Виктор и Филип. Лепа Брена е, без сомнение, голем работник, но и голем хедонист. Мегапопуларната пејачк
Гордон Ремзи имал тешка сообраќајна несреќа со велосипед,ги покажа модринките

Гордон Ремзи имал тешка сообраќајна несреќа со велосипед,ги покажа модринките

16.6.2024

Во видеото, Ремзи се „пофали“ со своите модринки добиени во велосипедската несреќа. „Доаѓа Денот на татковците и имам важна порака за сите татковци... Носете кацига! рече тој, додавајќи дека се чувствува добро и дека не се здобил со сериоз
Фото: Јелена Томашевиќ во бикини

Фото: Јелена Томашевиќ во бикини

16.6.2024

Пејачката сподели неколку фотографии од одморот во Грција. Топлите јунски денови секогаш скромната Јелена Томашевиќ ги искористи да замине на одмор во Грција. Јелена Томашевиќ со сопругот Иван Босиљчиќ отпатува во Грција, од каде преку со
Ја нарекуваат заменичка на Кејт, беше ОМИЛЕНА на ЕЛИЗАБЕТА: Еве зошто ТАА ќе има КЛУЧНА УЛОГА кога Вилијам ќе стане крал

Ја нарекуваат заменичка на Кејт, беше ОМИЛЕНА на ЕЛИЗАБЕТА: Еве зошто ТАА ќе има КЛУЧНА УЛОГА кога Вилијам ќе стане крал

16.6.2024

Меѓу членовите на вчерашната прослава на официјалниот роденден на кралот Чарлс Трети во Лондон беа и Софи, војвотката од Единбург, која блескаше во жолт фустан и нејзината ќерка Лејди Луиз Виндзор, која поради нејзиниот имиџ во јавноста ја споредуваат со Кејт Мидлтон, и често се вели и дека таа е голема надеж за иднината на британската династија....
Само еден филм со Киану Ривс заработил над милијарда долари, не е „Матрикс“

Само еден филм со Киану Ривс заработил над милијарда долари, не е „Матрикс“

15.6.2024

Станува збор за анимираниот филм Toy Story 4, финансиски најуспешното продолжение на популарната франшиза на Pixar. Во филмот, Ривс му го позајми гласот на еден од новите ликови, канадскиот каскадер Дјук Кабум. Дјук Кабум е една од новите и
“Бакнувањето со Леонадрдо Ди Каприо во Титаник БЕШЕ КАТАСТРОФА“

“Бакнувањето со Леонадрдо Ди Каприо во Титаник БЕШЕ КАТАСТРОФА“

15.6.2024

Кејт Винслет за време на интервјуто за „Vanity Fair“ откри дека снимањето на една од најромантичните сцени во „Титаник“ не е ни приближно романтично во реалноста....
Пејач се сплетка среде концерт и остана да виси, од тимот не гледаат дека му треба помош(ВИДЕО)

Пејач се сплетка среде концерт и остана да виси, од тимот не гледаат дека му треба помош(ВИДЕО)

15.6.2024

Обожавател го снимил незгодниот момент и објави дел на TikTok каде пејачот, иако виси, продолжува да ја изведува песната како сѐ да е нормално, пренесува Page Six. @terriem89 Replying to @Bee he was def trying to signal he was stuck… #chri
Сплав во Белград, каде се прослави Аца Лукас, се продава за 666.000 евра- 3 години нема купувач

Сплав во Белград, каде се прослави Аца Лукас, се продава за 666.000 евра- 3 години нема купувач

15.6.2024

Сплавот што го прослави фолк пејачот Аца Лукас во 90-тите се продава за 666.000 евра, а во 2021 година еден медиум објави дека Кинезите најмногу ги интересира „објектот на вода“, објави Телеграф. Интересно, поскапувањето на недвижностите не
Сергеј Трифуновиќ за бракот: Пред педесеттата не е добар ни за тебе, ни за жена ти (ВИДЕО)

Сергеј Трифуновиќ за бракот: Пред педесеттата не е добар ни за тебе, ни за жена ти (ВИДЕО)

15.6.2024

Актерот ја даде првата изјава за бракот, повикувајќи се на советите на Горан Бреговиќ. „Тој вели: „Што, брак? Немој да го правиш тоа пред да наполниш педесет, тоа не е добро за тебе, за жена ти или за твоето дете, не го прави тоа пред да на
Вчитува...