Спорт

Наполи се договори со Лукаку, сега на ред е Челзи

Наполи се договори со Лукаку, сега на ред е Челзи

25.7.2024

Наполи активно преговара со Челзи за трансферот на Ромелу Лукаку. Откако претходно се дозна дека напаѓачот се договорил со наполитанците за 3-годишен договор со плата од 6 милиони евра годишно без бонуси, сега на ред е двата клуба да ги
Лапорта го претстави Флик, му се заблагодари на Чави и се пофали со финансиската ситуација

Лапорта го претстави Флик, му се заблагодари на Чави и се пофали со финансиската ситуација

25.7.2024

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личност која ќе го преземе управувањето со спортскиот проект ќе создаде нова енергија и истовремено ќе го зачува идентитетот на клубот. „Како претседат
Македонските спортисти ПРИСТИГНАА ВО ПАРИЗ

Македонските спортисти ПРИСТИГНАА ВО ПАРИЗ

25.7.2024

Македонските спортисти пристигнаа во Олимпиското село во Париз, каде утре и официјално стартуваат ОИ....
Мбапе му откри кога не може да „издрибла“ лесно, Перез веднаш реагираше

Мбапе му откри кога не може да „издрибла“ лесно, Перез веднаш реагираше

25.7.2024

Со доаѓањето на Килијан Мбапе и Ендрик, Реал го комплетираше офанзивниот дел, додека средниот ред исто така може да се каже дека е доволно добар за да ги исполни сите барања на Карло Анчелоти во сезоната 2024/25. Останува Лука Модриќ, ту
Реал активира план „Б“: На „Бернабеу“ доаѓа шпански репрезентативец

Реал активира план „Б“: На „Бернабеу“ доаѓа шпански репрезентативец

25.7.2024

Дефанзивецот на Ал-Наср и на шпанската репрезентација Ејмерик Лапорт може изненадувачки да се пресели во дресот на Реал Мадрид, пренесува весникот „Ас“. Според изворот, „кралскиот клуб“ е подготвен да го ангажира играчот бесплатно откако
Поради навивачите на Еуро 2024: УЕФА изрече казни за Србија, Хрватска, Албанија…

Поради навивачите на Еуро 2024: УЕФА изрече казни за Србија, Хрватска, Албанија…

25.7.2024

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) казни седум национални федерации со вкупно 230.000 евра поради расистички и дискриминаторски скандирања за време на натпреварите на Европското првенство што заврши пред неполни две недели во Герман
ПСЖ понуди 5 милиони евра повеќе од Баерн за откритието на Лига 1 минатата сезона

ПСЖ понуди 5 милиони евра повеќе од Баерн за откритието на Лига 1 минатата сезона

25.7.2024

ПСЖ денеска испрати нова понуда за трансфер на Дезире Дуe, фудбалерот на екипата на Рен. Станува збор за понуда од 60 милиони евра со бонуси за 19-годишниот крилен напаѓач, кој минатата сезона одигра одлично во Лига 1. Претходно се дозна
ЛШ: Шишковски прими три гола, Борац БЛ тесно поразен на „Тумба“ (ВИДЕО)

ЛШ: Шишковски прими три гола, Борац БЛ тесно поразен на „Тумба“ (ВИДЕО)

24.7.2024

Македонскиот репрезенттаивен голман Дамјан Шишковски и неговиот тим Борац од Бања Лука минимално се поразени на гостувањето во Солун против грчки ПАОК во првиот меч од 2. коло во квалификациите во Лигата на шампионите на УЕФА. Шишковски
Солзите на Начо: Најтажното збогување во историјата на Реал Мадрид! (ФОТО+ВИДЕО)

Солзите на Начо: Најтажното збогување во историјата на Реал Мадрид! (ФОТО+ВИДЕО)

24.7.2024

Дали денеска го видовме најтажното збогување во историјата на Реал Мадрид? Начо Фернандез по цели 24 години минати во кралскиот клуб денеска на посебна церемонија се прости од својот Реал. Тука беа Флорентино Перез, тренерот Карло Анчело
Нико Вилијамс потпишува за ….

Нико Вилијамс потпишува за ….

24.7.2024

Нико Вилијамс, еден од бисерите на шпанскиот фудбал е трансферна цел на сите големи клубови во светот. Најмногу се поврзува со трансфер во Барселона, но сето тоа некако се одолговлекува. Јасно е дека Барса нема пари за така големи трансф
Епска брука: Еве како Украинците си поигруваа со некогаш големиот Партизан! (ВИДЕО)

Епска брука: Еве како Украинците си поигруваа со некогаш големиот Партизан! (ВИДЕО)

24.7.2024

По оние 6:2 од Динамо Киев јавноста во Србија е гневна,посебно фановите на Партизан. Не дека на некогаш големиот Партизан не му се случувало во Европа да загуби со 6:2, како пред 40 години од КПР, но тоа што се случуваше синоќа во Лублин
Манчестер Сити ја одреди цената: Алварез може да оди, ама…

Манчестер Сити ја одреди цената: Алварез може да оди, ама…

24.7.2024

Во изминатите неколку денови наголемо се зборуваше и шпекулираше за судбината на Хулиан Алварез, ѕвездата на Сити и напаѓачот на Аргентина. Факт е дека тој откако дојде кај Пеп Гвардиола ја нема таа потребна минутажа, во преден план сека
По една година пауза се враќа еден од најдобрите голмани во Премиер-лигата

По една година пауза се враќа еден од најдобрите голмани во Премиер-лигата

24.7.2024

Давид де Хеа беше подготвен да се врати во Манчестер Јунајтед пред клубот да потврди дека Ерик тен Хаг ќе го води тимот и во новата сезона. Е ден од најдобрите голмани во историјата на Премиер-лигата една година е без работа, но најави д
Долгиот „јазик“ може скапо да ги чини: УЕФА покрена дисциплинска против двајца Шпанци

Долгиот „јазик“ може скапо да ги чини: УЕФА покрена дисциплинска против двајца Шпанци

24.7.2024

УЕФА покрена дисциплинска постапка и истрага против шпанските репрезентативци Алваро Мората и Родриго. Мората, капитенот на шпанската репрезентација која ја освои титулата победник на ЕП и најдобриот играч на првенството Родри се обвинет
Компани преку ноќ отпиша играч без кој Баерн не може да се замисли

Компани преку ноќ отпиша играч без кој Баерн не може да се замисли

24.7.2024

Баерн во последната сезона, по 12 години доминација, остана без титулата во Бундеслигата, а да биде уште полоша, испадна и во второто коло од Купот од третолигашо, без трофеј во Суперкупот, додека тие го имаа најдоброто издание во Лигата
Арда Ѓулер со дрзок одговор по понудите од Чаби Алонсо, Милан…

Арда Ѓулер со дрзок одговор по понудите од Чаби Алонсо, Милан…

24.7.2024

Како што сега стојат работите, член на Реал Мадрид во новата сезона ќе биде и Арда Ѓулер. Ова стана извесно откако Турчинот одигра одлично Европско првенство. Некои од познатите клубови тропнаа на вратата на Реал. Ѓулер во новата сезона
Баерн одби 40 милиони евра за Де Лихт

Баерн одби 40 милиони евра за Де Лихт

23.7.2024

Баерн Минхен ги одбил сите понуди на Манчестер Јунајтед за Матијс де Лихт. Наводно “црвените ѓаволи” на Баерн му понудиле околу 40 милиони евра за холандскиот дефанзивец, но Баерн ги одбил сите досегашни понуди. Клубот од Минхен е спреме