Loading..

Вчера во 13:03 часот на крстосница од улиците „Христо Татарчев“ и „Народни Херои“ во Скопје, при движење на автобус со скопски регистарски ознаки, управуван од Ј.К.(56) од Скопје, во автобусот паднал и со тешки телесни повреди се здобил патникот Т.К.(54) од Скопје.

Повредениот патник бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Увид извршила екипа од СВР Скопје.

Најчитани вести