На 20.04.2019 година во 03.46 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Јане Сандански“ настанал пожар во патничко возило „Порше кајен“, сопственост на М.Ј.(43) од Скопје. Од огнот биле зафатени и возила „Сузуки“и „Пежо“. Извршен е увид.

Најчитани вести