Искинато државно знаме виси во паркот во Општина Ѓорче Петров.

Жителите на општината велат дека ваквата слика не е прв пат.

– Еве по втор пат… добро бе градоначалник на Ѓорче Петров, не ти е срам?! Под итно да се смени искинатото државно знаме во паркот во Ѓорче… срамота е!!!, напиша револтиран граѓанин на својот Фејсбук профил, постирајќи ја сликата.

2

Најчитани вести