Skip to main content
x

14 Jan 2020 - 18:40
redakcija
Статија

Познат е еден противник на Работнички на пријателските натпревари во Анталија. На 4. февруари „романтичарите“ ќе одиграат контролен дуел против рускиот тим Томск.

Работнички, како и поголемиот дел од екипите од Првата лига, ќе ги минат подготовките во Анталија, каде ќе одиграат неколку контролни мечеви за подобро воигрување пред пролетниот дел. „Романтичарите“ ги чека жестока битка за опстанок во „елитата“.

sportmedia.mk