Двајца скопјани се приведени од полицијата вчера попладне.

Од МВР информираат дека ги лишиле од слобода Е.А.(30) и Т.А.(22), двајцата од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

Тие биле приведени и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Најчитани вести