Loading..

Српскиот рапер Далибор Андонов (46), попознат по своето уметничко име Гру, загина денеска во несреќа при кајтбординг, објави „Блиц“.

Несреќата се случила во Земун околу 15 и 20 часот, а од водатa го извадиле нeгови пријатели.

Повикана била Брза помош, а лекар констатирал смрт.

извор: Makfax

Најчитани вести