Loading..

Затвореник во Германија бил уапсен истиот ден кога бил пуштен од затвор затоа што украл неколку шишиња шампањ.

Полицијата соопшти дека 25-годишниот маж бил виден во петокот како зема неколку флаши шампањ од продавница.

Продавачот ја известил полицијата и пријавил кражба додека го следел осомничениот низ улицата, јави „АП“.

Поранешниот затвореник е уапсен со флашите, наведе полицијата.

Со оглед на тоа што мажот бил фатен со нож во џебот, покрената е истрага за вооружан грабеж.

извор: Makfax

Најчитани вести