Меси откри што зборувале со Мбапе по финалето на СП!

03.02.2023
Vesnik.com
Меси откри што зборувале со Мбапе по финалето на СП!

Многу се зборува за евентуалното заминување на Лионел Меси од ПСЖ – на крајот од сезоната. Наводно, Аргентинецот е незадоволен и од атмосферата во соблекувалната на парижаните каде има голем број на ѕвезди.

Сепак, тој никогаш јавно не зборуваше за тоа. Аргентина дури и ја совлада Франција во финалето на Мундијалот, па Меси на колена го фрли Мбапе.

Во интервју за Оле тој тврди дека имаат коректен однос. Тој беше запрашан дали разговарале за финалниот натпревар кога малку легна тој меч.

„Разговаравме за натпреварот, како славеа луѓето во Аргентина тие денови, за одморите и за сите овие прослави. Ништо повеќе од се што е добро“, изјави Меси.

Посочува дека не зборувале премногу за самиот натпревар. Тој не сакаше дополнително да го разочара својот соиграч од ПСЖ.

„И јас без на поразената страна. Загубив финалето на Светското првенство и не сакав да знам ништо за тоа. Не сакам да зборувам ниту за финалето. Вистина е дека немам проблем со Килијан, сосема спротивно“, изјави Аргентинецот

//--> //-->

//-->

sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата

;