Голем скандал ја тресе В. Британија кога во јавноста исплвала информација дека принцот Хари ја изневерувал сопругата со манекенка.

Имено, Меган Меркл не била единствената личност со која принцот Хари излегувал на почеток на нивната врска во 2016 година, вели авторката за биографиите на кралското семејство Ангела Левин.

Во нејзината книга "Harry: A Biography of a Prince", се наведува дека Хари тогаш имал куса романса со манекенката Сара Ен Меклин, пишува The Expres

“На самиот почеток врската на Меган Меркл, Хари одлучил да оди на состанок со манекенката Сара Ен Меклин. Се сретнале на приватана забава, а потоа ја прашал за број на телефон. Почнал да и праќа бројни пораки и се случи кауса авантура“, вели авторката.

Пријател на Хари дека принцот и Сара Ен се сосема различни типови, па открива зошто членот на кралското семејство се откажал од манекенката.

“Таа е чедна, скоро и не пие алкохол, па излезе дека се на сосема различна бранова должина. Поради тоа Хари бил по малку воздржан на врска со неа“, рекол пријател на принцот.

2

Најчитани вести