Деветнаесетгодишно момче било физички нападнато во дворот на Основното училиште „26-ти Јули“ во населба .Шуто Оризари-Скопје.

Нападот го извршиле две лица, кои му нанеле и убодна рана со остар предмет.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

извор: Makfax

9

Најчитани вести