Денеска претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 18 до 25 степени.

Во Скопје сончево и топло. Максималната температура ќе достигне до 23 степени.

Утре во попладневните часови ќе има услови за локален дожд со грмежи, особено во планинските подрачја. Во среда ќе има зголемена облачност со локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен северен ветер, што во следните денови ќе предизвика позначително намалување на дневната температура.

извор: Makfax

8

Најчитани вести