Група атрактивни дами на Инстаграм ги израдувале своите фанови со фотографии на кои јадат пица носејќи исклучително долна облека или речиси ништо.

Познатите дами пронашле нов начин да привлечат внимание на Инстаграм. Додека некои позираат во долна облека, некои ја јадат омилената пица во кревет, а некои се сосема голи. 

Иги Азелиа и Бела Хадид се фотографирале како јадат пица во црвена долна облека. Поранешната судијка во X Factor, Тулиса порачала огромна пица за време на престојот во еден хотел, а пред да започне да јаде ја искористи можноста да позира покрај неа. Според коментарите на нејзините фанови, Тулиса изгледаше подеднакво добро и неодоливо како пицата во нејзиниот кревет.

Падма Лакшми исто така предизвика брзо отчукување на срцето со објавата на Инстаграм. Таа одлучила да биде посмела и ја соблекла цела облека за позирање. Парчињата пица кои совршено биле позиционирани ги прикриле нејзините интимни делови, а кутијата ја искористила за да го сокрие своето тело.

Покрај познатите личноти, и Инстаграм инфлуенсерките го прифатија овој тренд. Клои Саксон е една од нив, а малата згодничка се соблече во чипкаста долна облека и позираше со пица во уста.

1

Најчитани вести