Skip to main content
x

15 Jan 2020 - 13:10
redakcija
Статија

Интер нема намера да се откаже од ангажман на данскиот фудбалер од средниот ред Кристијан Ериксен.

Последната понуда од италијанскиот тим изнесува 15 милиони евра. Со оглед дека на лето му истекува договорот и си оди како слободен играч, лондонската екипа сака да заработи нешто од него сега.

Покрај Интер, за него има интерес и од ПСЖ.

 

sportmedia.mk

Најчитани вести