Земјотрес го погоди Закинтос

21.11.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Земјотрес го погоди Закинтос

Епицентарот на земјотресот кој бил на а пет километри западно од Литакија бил на длабочината од10 километри.

Засега нема информации за материјална штета или повредени.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата