Украинците тврдат дека го собориле суперавионот на Путин, вреден 330 милиони долари (ВИДЕО)

23.02.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Украинците тврдат дека го собориле суперавионот на Путин, вреден 330 милиони долари (ВИДЕО)

Локацијата на несреќата, на околу 322 километри од линијата на фронтот во јужна Украина, може да укаже дека радарскиот авион со четири мотори со 15 членови на екипаж или претрпел механички дефект или бил погоден додека летал блиску до линијата на фронтот и се обидувал да се врати во својата база во Краснодар пред експлозијата, јавуваат локалните медиуми.

На видеото што денеска се појави на социјалните мрежи, наводно, се гледаат остатоците зафатени во пламен во рускиот Краснодарски крај, источно од Азовското Море.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата