ШОКАНТНО! ВО МЕКСИКО ПОКАЖАНИ ТЕЛА НА вонземјани: Имаат три прста, немаат заби и носат јајца! Звучи како комедија, но истражувачите се колнат – СЕ Е ВИСТИНА! (ВИДЕО)

13.09.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
ШОКАНТНО! ВО МЕКСИКО ПОКАЖАНИ ТЕЛА НА вонземјани: Имаат три прста, немаат заби и носат јајца! Звучи како комедија, но истражувачите се колнат – СЕ Е ВИСТИНА! (ВИДЕО)

Хаиме Мосан, новинар и уфолог кој со децении водеше истраги за вонземски феномени, организираше официјална церемонија во Националниот конгрес на Мексико на која беа прикажани две наводни вонземски тела.

Според мексиканските медиуми, Мосан тврдел дека необичните трупови биле стари 1.000 години, додека под заклетва им зборувал на членовите на мексиканската влада и американските официјални лица објавувајќи ги своите наоди.

 

Две мали „вонземјански“ тела беа изложени за сите да ги видат во кутии со прозорци. Мали мумифицирани примероци, како што рече, се пронајдени во Куско, Перу и се верува дека се стари 1.000 години. Тие се прикажани на слика со раце со три прста, без заби и стереоскопски вид.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата