Тејлор Свифт имаше инцидент со фустанот среде концерт (ВИДЕО)

23.05.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Тејлор Свифт имаше инцидент со фустанот среде концерт (ВИДЕО)

За време на тричасовниот концерт таа неколку пати се пресоблекла, но во еден момент не одело сѐ според планот.

„Само зборувајте“, им рече таа на насобраните додека го откопчуваше фустанот, под кој носеше блескав златен градник наменет за подоцна на настапот.

Таа потоа седна на клавирот и се обиде да го намести фустанот, но на крајот некој од тимот мораше да излезе на сцената и да ѝ помогне да го намести, а Тејлор се сврте кон фановите и се насмеа.

@eroluc And then she sang How Did It End #stockholmn3 #taylorswift #erastour ♬ original sound - ella37980

„Мислев дека го соблекува фустанот“, напиша обожавател кој го овековечил незгодниот момент.

„Потребен ни е документарен филм за оваа турнеја штом ќе заврши“, коментираше еден фан.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата