Мики Ѓуриќ со брза реакција на надлежните е спроведен во затвор заради насилство над жени кое го покажа во реалното шоу Задруга. Судот му одредил мерка притвор во траење од 30 дена. 

Колку за потсетување во раните утрински часови, Ѓуриќ прво физички ја нападнал својата емотивна партнерка Сузана Перовиќ удирајќи и шлаканица, а потоа ја претепал и Надежда Биљиќ. 

По инцидентот следуваше итна дисквалификација, а РТВ Пинк побара надлежните веднаш да реагираат и Мики да си ја добие заслужената казна. 

Најчитани вести