Утрово околу 6:30 часот во СВР Тетово било пријавено дека во месноста Бањич“ имало паднато машко лице облеано во крв.

По преземени мерки, лицето е идентификувано и се работи за С.М.(25) од Тетово.

Поради сериозноста на повредите, тој бил префрлен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Увид извршила екипа од СВР Тетово. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

извор: Makfax

Најчитани вести