Струмичанката Љупка Митрова која е многу позната на Инстаграм има повеќе од 90,000 следачи. Деновиве е во придружба на министерот за земјоделие Љушо Николовски

Имено 29 годишната зависничка од мода, кога се појави на македонската јавна сцена беше мажена жена со две ќерки.

На прашањето на естрадниот магазин Бекстејџ, како сопругот се носи со нејзините провокативни фотки, таа без двоумење одговори:

-Eве јас ќе кажам само едно нешто, дека мојот сопруг ги има фотографирано најголем дел од моите фотографии. Па дури може да каже и вака не, па сега подигни ја малце ногата, па спушти ја.

 

 

Арно ама за помалку од половина година, Љупка ги избриша фотките со сопругот кој толку ја поддржуваше.

А потоа, за кусо време, јавно објави дека е во врска со кумановецот Дарко Спејко, односно дека тој е нејзиниот крал, а таа неговата кралица.

Иако досега никој не кажа ништо, сепак оваа фотографија ја потврди нивната љубов.

Но, како бомба одекна кога Спејко на својот Инстаграм објави фотка како се бакнува со Љупка во уста. Нема повеќе лаги, тие дефенитивно се заедно.

Епа, нека им е со среќа, па поскоро и на свадба!

Извор: Засе.мк, октомври 2017

Најчитани вести