Град Скопје ќе додели парична помош за семејствата на загинатите во автобуската несреќа

25.11.2021
Vesnik.com
Град Скопје ќе додели парична помош за семејствата на загинатите во автобуската несреќа

На предлог на градоначалничката Данела Арсовска, Советот на Град Скопје на својата наредна седница ќе одлучува за доделување парична помош во знак на солидарност кон семејствата и почит кон настраданите.

– Градот Скопје уште еднаш изразува длабоко жалење и сочувство до семејствата на настраданите, а на повредените им пожелува побрзо закрепнување, информира Град Скопје.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата