Холифилд се врати во рингот и доживеа срамен нокаут!

12.09.2021
Холифилд се врати во рингот и доживеа срамен нокаут!
*/ */

Ивандер Холифилд, некогашниот светски првак по цели десет години се врати во рингот, но доживеа срамен нокаут. Имено во егзибицискиот бокс меч во Флорида, тој беше нокаутиран уште во првата минута од Вилтор Белфорт од Бразил.

Бразилецот прво со силен удар го прати на подот некогашниот светски првак кој со 60 години влезе во рингот. Откако Холифилд ја продолжи борбата, следуваше нова канонада од удари на Белфорт, по што судијата мораше да го прекине мечот.

sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата