Уна Чолиќ важи за една од најатрактивните девојки на социјалните мрежи. Ќерката на еден од најпопуларните пејачи на Балканот, Здравко Чолиќ со нејзиниоте секојдневни објави постојано е во центарот на вниманието.

Нејзиниот профил има нешто помалку од 20 000 следбеници на Инстаграм, а обожава да ги споделува сите детали од животот со своите фанови.

Нејзините фотографии од патувања често може да ги видите од недела во недела, а не нејзината страна на гардеробата на познати брендови.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ▪️Una ▪️Čolić▪️ (@unacolic) on

Секоја недела може да се проследат фотки од неизните луксузни патувања, а впечатливо за нејзините фанови е тоа што таа секогаш на себе носи само сскапа бреднирана гардероба.

На нејзината последна фотографија, Уна Чолиќ има торба „Луи Витон“ од најновата колекција од 1.250 евра и бели патики „Баленсиага“  кои чинат 750 евра.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ▪️Una ▪️Čolić▪️ (@unacolic) on

Додека пак нејзините фанови не пропуштаат да и напишат колукуе убава, топ, кул и уште многу комплименти кои секојдневно Уна ги добива на Инстаграм.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ▪️Una ▪️Čolić▪️ (@unacolic) on

Најчитани вести