Ал Наср не се откажува: 40 милиони евра по сезона за Модриќ

24.01.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Ал Наср не се откажува: 40 милиони евра по сезона за Модриќ

Според саудиските медиуми, екипата на Ал Наср, сепак, до крајот на јануари ќе се обиде да го купи и фудбалерот на Реал (М) и хрватски репрезентативец, Лука Модриќ.

Ал Наср, кој веќе потпишал договор со Кристијано Роналдо, на Модриќ и ќе му понуди договор на 2,5 години со плата поголема од 40 милиони евра по сезона.

Доколку Реал одбие да го продаде играчот од средниот ред оваа зима, Ал-Наср ќе се обиде на лето да го ангажира со слободен трансфер.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата