Тотенхем го официјализираше Педро Поро! (ВИДЕО)

01.02.2023
Vesnik.com
Тотенхем го официјализираше Педро Поро! (ВИДЕО)

Досегашниот десен бек на Спортинг Лисабон, Педро Поро и официјално е нов член на Тотенхем. Ова е големо засилување на десната бековска позиција за тимот на Антонио Конте. Како што и се најавуваше, трансферот е вреден 42 милиони фунти.

Ова е трансфер кој се чекаше во текот на денот, и на неколку минути до крајот на преодниот рок и Тотенхем го потврди доаѓањето на шпанскиот фудбалер.

//--> //-->

//-->

sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата

;