Голот на Ристовска во ТОП 5 во ЛШ

17.01.2022
Vesnik.com
Голот на Ристовска во ТОП 5 во ЛШ

Сара Ристовска повторно е дел од елитата од Лигата на Шампионите. Поточно, еден од погодоците на нашата интернационалка е избран во ТОП 5 изборот за најубав гол за изминатото коло во ова елитно рамокетно натпреварување.

Ристовска сезонава игра во одлична форма, и тоа го покажува од натпревар во натпревар.

sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата