ТЕПАЧКА пред избирачко место во Тетово

17.10.2021
Vesnik.com
ТЕПАЧКА пред избирачко место во Тетово

Денеска во 13.15 часот во СВР Тетово било пријавено дека бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу две лица во дворот на основното училиште „Лирија“ во гостиварското село Рачане, а во кој објект било сместено избирачкото место број 528.

Двете лица се идентификувани и се преземаат мерки за расчистување на случајот

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата