Skip to main content
x

14 Jan 2021 - 11:40
redakcija
Статија

Фудбалската федерација на Македонија низ изминатите години беше верен поддржувач на македонската ракометна репрезентација на големите натпреварувања, и квалификациските мечеви. Нема првенство, нема меч, без порака.

ФФМ на својата официјална страница испрати кратка порака до ракометарите.

 

World Championship baby! 👊
Тешко дека можеа да поминат подобро. 😉
Среќно, момци. 💪

#НапредМакедонија 🇲🇰

Posted by Фудбалска Репрезентација на Македонија on Thursday, January 14, 2021

sportmedia.mk