Најразмазената златна ретриверка на светот: Ова го прави нејзината сопственичка после секој оброк!

25.05.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Најразмазената златна ретриверка на светот: Ова го прави нејзината сопственичка после секој оброк!

Рокси седела на каучот, а нејзината сопственичка нежно ја тапкала по грбот, исто како мајка што си го тапка бебето за да подригне. Кучето апсолутно уживало во третманот и трпеливо седела до својата сопственичка додека не подригне. „Ова е нашиот четиригодишен златен ретривер по име Рокси“, изјавила Амбер Хал во интервју за „Њусвик“. „Сака да подригнува после секој оброк. Толку е смешно и слатко, но не знаев дека видеото ќе стане вирално“, додала таа.

@alynnalways Dont know how this started, but now i have to do it after every meal. #dogsoftiktok #goldenretriever #burp #baby #funny #funnydog #goodgirl #dog ♬ original sound - Amber Hall

Видеото е прегледано повеќе од 5 милиони пати на „ТикТок“ и моментално е најгледаното видео на нејзиниот профил. Корисниците на „ТикТок“ ја уверувале сопственичката дека не е единствената што има размазено куче. „Во ред е, моето куче ме „дресираше“ да го хранам со лажичка од 5 сантиметри“, „Мојот ретривер дојде и ми подригна во лице!“, „И јас случајно го научив мојот златен ретривер да подригнува после јадење“, се само дел од бројните коментари под видеото.

@alynnalways Nightly burping. #dogs #dogsoftiktok #goldenretriever #goldenretrieverlife #goldens #bigbaby #puppy #love #burp #fyp ♬ original sound - Amber Hall

@alynnalways 4 years of Roxy. #goldenretrieverlife #goldens #dogsoftiktok #goldenretrieversontiktok #puppy #bestfriend #mygirl #fyp ♬ Photograph - Ed Sheeran

@alynnalways After breakfast burp. Big baby! #dogsoftiktok #dogs #goldenretriever #goldensoftiktok #burping #funny #bigbaby #silly #fyp ##cute ♬ original sound - Amber Hall

Погоре се и некои други видеа од ова интересно куче.
© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата