Девојче пропадна во полски тоалет, спасувачите ја извлекоа во последен момент (ВИДЕО)

1.04.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Девојче пропадна во полски тоалет, спасувачите ја извлекоа во последен момент (ВИДЕО)

Го гледаме моментот кога луѓето се обидуваат да извлечат мало девојче кое пропаднало во полски тоалет.

Детето по неколку моменти било извлечено од дупката (наводно тоалетот се наоѓал во дворот од семејната куќа) и предадено на екипата за итна помош.

На девојчето веднаш и се соблече валканата облека, а веројатно веднаш ја избањаа бидејќи се гледа пластична када на тревникот.

Не се наведува кога е снимен инцидентот, но важно е сѐ да заврши без последици. Видеото го споделил Одделот за вонредни ситуации.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата