Германија ќе го префрли својот систем Патриот од Словачка во Литванија

26.05.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Германија ќе го префрли својот систем Патриот од Словачка во Литванија

Форумот ќе се одржи на 11 и 12 јули во главниот град на Литванија, Вилнус.

На состанокот се очекува да бидат донесени важни одлуки за иднината на Алијансата во позадина на руската војна против Украина. /МИА

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата