Сообраќајна несреќа на автобусот со играчите на Реал Мадрид во Германија

12.02.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Сообраќајна несреќа на автобусот со играчите на Реал Мадрид во Германија

Реал Мадрид утре му гостува на РБ Лајпциг во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите.

Поради штрајкот на аеродромот во Лајпциг, Реал мораше да го одложи патувањето до крајот на викендот. Наместо директен лет за Лајпциг, авионот на Реал утринава слетал во Ерфурт, а потоа играчите се префрлиле во клупскиот автобус. Екипниот автобус и уште едно возило требало да одат по најбрзата рута до Лајпциг, но на пат се случила сообраќајна несреќа, пишува Билд.

На автопатот А4 бела Тојота Авенсис изгубила контрола и удрила во автобусот. Немало повредени во несреќата, немало ни некоја поголема штета. По кратко застанување автобусот продолжил по патот и попладнето пристигнал во Лајпциг.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата