ЛШ: Ќе добие ли Тухел уште вечерва „клоца“? Мбапе и ПСЖ ставаат печат на четвртфиналето!

5.03.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
ЛШ: Ќе добие ли Тухел уште вечерва „клоца“? Мбапе и ПСЖ ставаат печат на четвртфиналето!

Вечерва од 21 часот се играат првите реванш мечеви од 1/8 финалето во тековната сезона во ЛШ. На „Алијанц Арената“ во Минхен, домашниот Баерн го дочекува Лацио, тим кој што на првата средба триумфираше со 1:0 и со предност ќе го започне овој реванш.

Баерн Минхен вечерва мора да оди натаму, во спротивно Томас Тухел добива предвремен отказ.

Такви се барем најавите. Останува да сочекаме до вечерва.

Во Сан Сабестијан тимот на Сосиедад се среќава со ПСЖ. Познато е дека Килијан Мбапе и компанија имаат 2:0 во првиот меч, се очекува тимот од Париз да го завери својот пласман во следната фаза, во четвртфиналето.

ДВОЈКИ ЗА ВЕЧЕРВА – 1/8 ФИНАЛЕ (РЕВАНШИ) – 21 Ч

БАЕРН МИНХЕН – ЛАЦИО (0:1)

СОСИЕДАД – ПСЖ (0:2)

*Во загради се резултатите од првите мечеви


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата