Како собирачот на топки му спаси бод на Мурињо

11.12.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Како собирачот на топки му спаси бод на Мурињо

Рома ремизираше со Фиорентина 1:1, а во редовите на „волчицата“ мора да бидат задоволни поради развојот на настаните на теренот, поточно фактот што мечот го завршија со деветтмина на теренот.

Поради втор жолт картон надвор од игра мораше Заевски во 64.минута, а во 87 минута е исклучен Лукаку поради остар старт. Во тој момент Жозе Мурињо реагираше бурно на лист напиша порака и преку собирачот на топки ја испрати до голманот Руи Патрисио.

На него стоеше упатство како екипата треба да се постави и да го сочува бодот во финишот. Искусниот Мурињо знае како да се снајде во најразлични ситуации.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата