Skip to main content
x

14 Feb 2020 - 8:40
redakcija
Статија

Во последниот меч пред Ол стар викендот се одигра спектакуларен натпревар во кој Бостон Селтикс по две продолженија ги победија Л.А. Клиперс со 141:133.

Главен шоумен на натпреварот беше Џејсон Тејтум со постигнати 39 поени и девет фатени топки. Одличен беше и Маркус Смарт со 31 поен, а Гордон Хејворд стигна до дабл-дабл од 21 поен и 13 скокови.

За Клиперс Лу Вилијамс уфрли 25 поени, Кавај 28 и Харел 24.

Лендри Шамет кој со својата тројка го одведе мечот во втор продолжеток заврши со 19 поени.

А Оклахома беше подобра од Њу Орлеанс со 123:118. Во победничката екипа брилираше Данило Галинари со 29 поени. Спектакуларниот ефект на Вилијамсон од 32 поени и шест скокови не беше доволен за „Пеликанс“.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Standings provided by Sofascore LiveScore

sportmedia.mk

Најчитани вести