Сообраќајна несреќа се случила денес во главниот град на соседна Србија, во која автобус ги прегазил нозете на дете. За среќа детето во несреќата се здобило со само со полесни повреди.

Од Брзата помош известуваат дека детето со помош на нивниот педијатриски тим било итно пренесено во болница при што констатирани му биле  полесни телесни повреди.

Овој инцидент се случил на улицата Борска, во Белград соседна Србија, додека истрагата допрва треба да покаже како дошло до инцидентот кој можел да заврши со катастрофални последици.

Најчитани вести