Митревски и Порто паднаа кај Барса, ПСЖ сигурен против Келце

02.12.2021
Vesnik.com
Митревски и Порто паднаа кај Барса, ПСЖ сигурен против Келце

Порто не успеа да се исправи по убедливите порази од ПСЖ. Португалскиот првак за кого настапува македонскиот репрезентативен голман, Никола Митревски беше совладан на гостувањето кај Барселона со 38-31 во рамките на деветото коло во Лигата на шампиони.

Каталонскиот гигант се врати по шокантните порази од Келце, одигра добро во првото полувреме кое го доби со 20-13. Митревски мечот го заврши со четири одбрани.

Келце пак по двете победи над Барса, падна пред ПСЖ, на гостински терен беше совладан со 32-27, во истата група, претходно Веспрем го растури Динамо со 47-32.

Лидерската позиција и натаму ја има полскиот тим, Веспрем е втор со 12 бода, следат ПСЖ и Барса со по 11 бода.

sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата