Пациент се жалел на проблеми со стомакот, докторите му извлекле чудо од цревата (ВИДЕО)

11.02.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Пациент се жалел на проблеми со стомакот, докторите му извлекле чудо од цревата (ВИДЕО)

Со образложение дека пациентот се жалел на надуеност и дигестивни проблеми, откриено е дека во цревата има огромен црв/паразит.

Уште еднаш да нагласиме дека следните кадри не се за сечии очи, бидејќи покажуваат што може да се најде во човековите црева.

@bayside_colonics Got parasites? This client does! Sugar cravings, bloating, IBS... vivid dreams.. time for a cleanse! #parasitecleanse #parasites #colonic #ibs ♬ Life Goes On - Oliver Tree

Паразитите во дигестивниот систем всушност не се ретки, а симптомите варираат во зависност од нивниот вид и сериозноста на инфекцијата.

Можни знаци се стомачни тегоби и болки, необјаснето слабеење, дијареа, замор, видливи траги во столицата...

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата