Манфред Вебер реизбран за претседател на ЕПП

19.06.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Манфред Вебер реизбран за претседател на ЕПП

Огромно мнозинство од членовите на ЕПП гласаа за Вебер, германски политичар од Христијанско-социјалната унија од Баварија, кој ја води ЕПП од 2014 година, се вели во соопштението на таа политичка групација.

Вебер на својот профил на социјалната мрежа Х рече дека е почестен од поддршката што ја добил да биде реизбран за претседател на ЕПП. 

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата