ПОПОВИЌ РЕШИ – КРАЈ!: По 20 години НАЈГОЛЕМА промена во З.Г.

18.09.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
ПОПОВИЌ РЕШИ – КРАЈ!: По 20 години НАЈГОЛЕМА промена во З.Г.

Започна снимањето на новата сезона на натпреварувачите на „Ѕвездите на Гранда“, а како и секоја година главното прашање на гледачите е – Ќе има ли промени во составот на жирито?

Жирито кое минатата година работеше со кандидатите и ги освои срцата на публиката, и овојпат ќе седне на своите места: Ана Бекута, Драган Стојковиќ Босанац, Марија Шерифовиќ, Светлана Цеца Ражнатовиќ, Ѓорѓе Давид, Виолета Вики Миљковиќ, Александар Миљковиќ Мили и Снежана Ѓуришиќ.

Сепак, промената во самата конкуренција ќе биде она за што зборуваше Саша Поповиќ.

– Оваа сезона се разликува од сите сезони затоа што имаме кандидати кои беа избрани и кои беа избрани од ментори и кандидати кои се предизвикувачи. Ова е прв пат после 20 години секој ментор да има по двајца машки и две женски кандидати. Ова е сосема нов концепт кој никогаш не бил кај нас. Конкурсот на нови кандидати го врши исклучиво „Гранд продукција“, истакна Поповиќ, додавајќи:

– Ова е сосема нов концепт кој никогаш не бил кај нас. Конкурсот на нови кандидати го прави исклучиво „Гранд продукција“ – вели директорот на „Гранд“, кој реши да стави крај на стариот начин на работа.

Водителка на програмата очекувано ќе биде омиленото и првпат дуо Сања Кужет и Воја Недељковиќ.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата