Фото: Елегантната Џенифер Лоренс

18.11.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Фото: Елегантната Џенифер Лоренс

Холивудската актерка Џенифер Лоренс зрачи со гламур и елеганција каде и да се појави, а сега особено изненади со својот моден избор на настанот „2023 WWD Honors“ во Њујорк.

Убавата актерка сега одлучи  да се појави во интересна креација на брендот Диор, со која докажа дека фразата „помалку е повеќе“ е апсолутно валидна кога е стилот во прашање.

Фустанот со асиметрично деколте, средна должина и спуштено рамо нагласи се, а ги сокри недостатоците.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата