Затоа е „Специјален“: Погледнете ја реакцијата на Мурињо по двојната одбрана на Онана (ВИДЕО)

25.10.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue

Фенербахче на домашен терен одигра 1-1 против Манчестер Јунајтед во рамките на третото коло во Лига Европа.

Главната приказна на овој дуел од моментот во 37. минута. Станува збор за две чудесни одбрани на Андре Онана по корнер на Фенербахче. Голманот на Јунајтед двапати реагираше фантастично и ги извлекуваше топките кои влегоа во рамката од голот, а со своите потези го воодушеви Жозе Мурињо.

Моментот можете да го видите ТУКА.

И не само ова, во второто полувреме вистински збесна поради судиска одлука, па набрзо доби црвен картон и се пресели на трибините.