Рафаел Леао за време на дербито со Интер: Па, добро бре, што правите?! (ВИДЕО)

18.09.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Рафаел Леао за време на дербито со Интер: Па, добро бре, што правите?! (ВИДЕО)

Во Италија, а посебно во Милано сеуште се расправа за дербито Интер – Милан од саботата, во кое “неро – аѕурите“ славеа со неверојатни 5:1. Секако дека ова е тежок удар за Милан, а интересно е да се види како тоа реаира најголемата ѕвезда на Милан, Рафаел Леао по третиот гол на противникот.

Тој беше толку гневен кон своите соиграчи и тоа не го криеше на теренот, а веројатно и се прашуваше:

“Па, добро бре, што правите?!…

Неговата нервоза најубаво се гледа на видеото…


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата