Павловиќ го пропушти ЕУРО, но затоа потпиша со Баерн до 2029! (ФОТО+ВИДЕО)

16.06.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Павловиќ го пропушти ЕУРО, но затоа потпиша со Баерн до 2029! (ФОТО+ВИДЕО)

Германскиот репрезентатиц со српско потекло, Александар Павловиќ го продолжи договорот со Баерн Минхен до 2029 година. Ова официјално утринава го објквија “баварците“ на своите социјални мрежи.

Интересно, Павловиќ имаше понуда да игра за Србија, но тој ја одбра Германија и беше ставен на списокот за ЕП. Сепак за негова голема жал и тоа пред стартот на првенството се разболе, па селекторот Јулиан Нагелсман мораше да повика друг играч место него.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата