Мамаду Сако ќе игра во Грузија

10.06.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Мамаду Сако ќе игра во Грузија

Некогашниот француски репрезентативец Мамаду Сако во новата сезона ќе игра во Грузија. Како што објавија француските медиуми, 34-годишниот Французин е без клуб откако во ноември минатата година раскина со Монпеље, па сега се договорил со вицешампионот на Грузија, Торпедо Кутаиси.

Инаку Сако во номеври минатата година остана без клуб откако се степал со тренерот на Монпеље, Мишел Дер Закаријан.

Сако потпишал договор на една година со Торпедо Кутаиси кој е втор во грузиската лига.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата